Rodzaje brodaczy

O rodzajach brodaczy napisano już bardzo wiele. Niestety, większość prasowych kategoryzacji miała bardzo niewiele wspólnego z otaczającą nas rzeczywistością. Dlatego dzisiaj będzie o 6 typach brodaczy, których możesz spotkać codziennie na ulicach polskich miast.

 1. Casual

To najczęściej spotykany rodzaj miejskiego brodacza. Nie posiada znaków szczególnych i w zasadzie niczym nie różni się od otaczającego go tłumu. Nie licząc tego, że ma brodę.

Brodacz-casual może przybierać najróżniejsze formy. Od studenta w krótkich spodenkach, jadącego na rowerze. Przez Pana w koszulce polo, z torbą na ramieniu, wracającego z nocnej zmiany w fabryce. Aż po programistę w przydługich jeansach, z plecakiem, pracującego w korporacji.

Casual nie przywiązuje zbyt wielkiej wagi do swojej brody Tak jak nie przywiązuje wagi do swojego ogólnego wyglądu. Ważne, żeby było ciepło i wygodnie. Z tego samego powodu nie specjalnie dba o swoja brodę. Jeśli jest na miejscu i nie wypada, dla casuala wszystko jest ok.

 

2. Explorer

To brodacz-odkrywca. Poznasz go po wielkim plecaku na plecach i trekkingowych butach, nawet w środku lata. Często, bez względu na porę roku, jest również mocno opalony, ponieważ w miejscach które odwiedza – słońce opala mocniej.

Brodacz-explorer traktuje swoją brodę jako kolejną niezbędną rzecz do przetrwania. Podobnie jak 57 innych sprzętów o dziwnych nazwach, które nosi w swoim plecaku. Właśnie z tego powodu dba o swoją brodę nieco bardziej niż Explorer, ale nadal jest to czysty minimalizm.

Jeśli broda jest brudna – stosuje mydło. Jeśli sucha – olejek. Jeśli zamarznięta, bo stoi właśnie na szczycie góry, w 30 stopniowym mrozie – wrzątek. Wszystko w imię przetrwania!

Brodacz odkrywca

hikeordie.com

 

3. Rebel

Brodacz-rebel to urodzony buntownik. Już w kołysce, zamiast bawić się grzechotkami, oglądał swoje rączki i nóżki i zastanawiał się, jak można by je upiększyć. W przedszkolu nawyk ten znacząco się nasilił, ponieważ zamiast malować po kartkach, przyozdabiał kredkami twarze i ciała innych dzieci.

Znaki rozpoznawcze rebela to wytatuowana znaczna powierzchnia ciała,  opcjonalnie: kolczyki, ćwieki lub tunele oraz epicka, długa broda.

Rebel może być aktywistą, artystyczną duszą, lub totalnym outsiderem. Przemieszcza się najczęściej motocyklem. Nie stroni także od innych, alternatywnych środków transportu.

W zależności od usposobienia, rebel może doskonale dbać o swoją brodę albo nie przywiązywać do niej zbyt wielkiej wagi. Wszystko zależy od tego, czy traktuje ją jako dodatek, czy jako uzupełnienie swoich epickich tatuaży.

Brodacz rebel

zeusbeardblog.cpm

 

4. Sportowiec

To typ brodacza spotykany najczęściej na siłowni, w klubie sportów walki lub na boisku. I właśnie z tego powodu dzieli się on na 3 podstawowe podtypy.

Fighter

Brodacza-fightera możesz poznać po tzw. praktycznej fryzurze. Najczęściej jest to ogolona głowa lub bardzo krótka fryzura, która nie ulegnie zniszczeniu, nawet podczas przyjmowania setek ciosów.

Preferuje on brodę średniej długości, mocno podkreślającą linię szczęki. Im masywniejszy i bardziej agresywny efekt – tym lepiej.

Brodacz-wojownik dba o swoją brodę, tak jak dba o swoje ciało. A ponieważ regularnie trenuje i zwraca uwagę na to, co je, traktuje pielęgnację brody jako uzupełnienie całości procesu.

Brodacz fighter UFC

dojodrifter.com

Paker

Brodacz-paker jest niezwykle łatwy do rozpoznania. Kiedy widzisz zmierzającą w Twoją stronę kwadratową górę mięsa, która posiada brodę – wtedy wiesz, że trafiłeś właśnie na niego.

Charakterystycznym atrybutem pakera, oprócz ponad 100 kg wagi i masywnej brody, jest sportowa torba, która pomieści więcej rzeczy, niż worek św. Mikołaja.

Paker nie przywiązuje zbyt wielkiej wagi do pielęgnacji brody. Znacznie bardziej zależy mu na tym, ile weźmie w przysiadzie i czy w lecie będzie mu widać kabel na bicu.

Jednak jeśli dojdzie do wniosku, że wygląd jego brody odbiega znacząco od jakości jego sześciopaka lub barków, wtedy oprócz tony zamawianych odżywek i innych suplementów, zaopatrzy się w kilka butelek olejku i balsam.

Piłkarz

Piłkarza poznasz po dużej ilości pomady na włosach, gładko przystrzyżonej brodzie i charakterystycznym chodzie. Dba on o swoją brodę nie mniej niż o swoją fryzurę, a ilość wydawanej na nią gotówki zależy wyłącznie od tego, w której lidze gra aktualnie jego klub.

Znany mu jest nie tylko olejek do brody, czy szampon, ale również balsam i odżywki. Wszystko po to, aby na boisku jego broda robiła równie piorunujące wrażenie, co jego gra.

Brodacz piłkarz

uk.complex.com

 

5. Urban

Brodacza preferującego uliczny styl poznasz po kolorowym snapbacku, bluzie z kapturem i sączącym się w tle hip-hopie. Nosi on krótką, z reguły równo przystrzyżoną brodę. Nie stroni również od tatuaży.

Uliczny brodacz, w zależności od wieku, przemieszcza się albo na deskorolce, ale po cichu marzy o stylowym lowriderze. Lubi gry komputerowe, różne odmiany piwa, a w duszy cały czas pozostaje dzieckiem.

Ten rodzaj brodacza traktuje swoją brodę jako wyznacznik stylu i dlatego doskonale wie, co znaczy o nią dbać. Nie obce są mu balsamy, olejki i grzebienie do brody. Wszystko po to, aby jego broda zapewniła mu szacunek wśród ludzi ulicy.

 

6. Gentleman

Brodacz-gentleman to najczęściej miłośnik męskiej elegancji. Dlatego nawet na zatłoczonej ulicy, można bez trudu wypatrzeć go z odległości kilkudziesięciu metrów.

Jego znaki rozpoznawcze zmieniają się w zależności od pogody i pory roku.
W okresie wiosenno-letnim jest to marynarka z poszetką, dobrze skrojone, często kolorowe spodnie oraz monki lub broguesy. Na jesieni spotkamy go w płaszczu i stylowym szaliku. Natomiast w okresie zimowym poznamy go po budrysówce oraz obowiązkowych, skórzanych rękawiczkach.

Brodacze-gentlemani preferują brody krótkie lub średniej długości. Nie stronią także od różnego rodzaju wąsów. Jednak bez względu na wielkość, czy kształt swojego zarostu, zawsze dbają o jego nienaganny wygląd.

Brodacz-gentleman nie oszczędza na swojej brodzie. Traktuje ją jako wyznacznik swojego statusu i dlatego inwestuje w nią nie mniej niż w whisky, którą popija wieczorami.

Stylowi brodacze

bearberstyle.com

A Ty, którym typem brodacza jesteś?

3.6/5 - (48 votes)

Podobał Ci się ten artykuł?

Zapisz się na newsletter, aby nie przegapić kolejnych wpisów.
Obiecuję zero spamu, zero reklam - same konkrety.