Komponowanie kosmetyków do brody

Czy olejek do brody marki X będzie pasował do zapachu balsamu marki Y? A jeśli tak, to czy nie będzie gryzł się z szamponem marki Z?

Oto jeden z najczęstszych dylematów, przed jakimi stajemy, próbując skompletować swój arsenał kosmetyków do brody.

Niestety nie każdy z nas jest barberem albo prowadzi sklep z kosmetykami do brody i ma możliwość przetestowania na swojej brodzie dziesiątek różnych kompozycji, złożonych z olejków, balsamów, szamponów i wosków do brody różnych marek.

Dlatego w dzisiejszym wpisie kilka słów o tym, na co zwracać uwagę, kiedy chcemy dopasować do siebie kosmetyki do brody o dwóch różnych zapachach.

Jak wybrać kosmetyki do brody, które będą ze sobą współgrały?

Jedynym pewnym sposobem na to, aby wybrany przez Ciebie olejek do brody lub balsam pasował swoim zapachem do pozostałych kosmetyków w Twoim arsenale, jest wybór wszystkich kosmetyków do brody z jednej linii zapachowej tego samego producenta.

Dzięki temu zabiegowi zyskujesz 100% pewność, że wszystkie eliksiry będą pachniały w dokładnie ten sam sposób i bez względu na wybraną konfigurację kosmetyków, za każdym razem uzyskasz zapach, na którym Ci zależy.

Jednak takie skomponowanie kosmetyków do brody jest możliwe wyłącznie w przypadku świadomych marek, które zdają sobie sprawę z tego, że większość brodaczy nie ma czasu na testowanie 15 olejków, 10 szamponów i 20 balsamów do brody, tylko po to, aby wybrać te 3, które im odpowiadają.

Poniżej przedstawiam listę marek, które rzeczowo podeszły do tematu i stworzyły linie zapachowe, złożone z kilku różnych kosmetyków do brody:

Bearded Man Co:
Szampon i odżywka do brody

Beardition:
Szampon i odżywka do brody

Brighton Beard:
Mandarin & Cedarwood
(olejek, balsam i wosk)
Jasmin & Lemon (balsam i wosk)
Miller`s (olejek i mydło)

Captain Fawcett:
Private Stock
(olejek, balsam, wosk)
Booze & Baccy (olejek, balsam, wosk)
Barberism (olejek, balsam, wosk)

Damn Good Soap:
Original
(olejek, balsam)
The Woods (olejek, balsam)
The Streets (olejek, balsam)

Dr K Soap:
Fresh Lime 
(tonik, balsam, szampon)
Woodland (tonik, balsam, szampon)
Cool Mint (tonik, balsam, szampon) – niebawem

Mr Bear Family:
Citrus 
(olejek, balsam, szampon)
Woodland  (olejek, balsam, szampon)
Wilderness  (olejek, balsam, szampon)

OAK:
Wszystkie kosmetyki zostały utrzymane w jednej linii zapachowej.

Pan Drwal:
Original 
 (olejek, balsam, tonik)
Premium  (olejek, balsam, szampon)
Steam Punk (olejek, balsam, szampon)

Percy Nobleman:
Wszystkie kosmetyki zostały utrzymane w jednej linii zapachowej.

Proraso:
Wood & Spice
(olejek, balsam, szampon)
Cypress & Vetyver (olejek, balsam, szampon)
Azur Lime (olejek, balsam, szampon)

Reuzel:
Balsam do brody i odżywka do brody.

ZEW for men:
Mydło do brody i balsam do brody.

Niestety nie wszyscy producenci zdecydowali się pójść w tę stronę i nadal na rynku można spotkać marki produkujące olejki, balsamy i szampony do brody w zupełnie niepowiązanych ze sobą aromatach.

Dlatego, decydując się na wybór kilku kosmetyków do brody jednej marki, ale z różnych linii zapachowych lub idąc kompletnie pod prąd i zestawiając dwa lub trzy kosmetyki z zupełnie innej parafii, warto pamiętać o kilku ważnych zasadach.

Od czego zacząć, kiedy zestawiamy różne kosmetyki do brody?

Eliksiry do brody

Kluczem programu w przypadku komponowania kilku kosmetyków do brody, które na pierwszy rzut oka są ze sobą kompletnie nie powiązane, jest przyjrzenie się ich składom.

Chodzi przede wszystkim o nuty bazowe, ponieważ to właśnie one w głównej mierze odpowiadają za to, w jaki sposób przez większą część dnia będzie pachniał dany kosmetyk.

Jeśli decydujesz się na zakup olejku do brody, który ma wyrazisty leśny zapach, jak np. Damn Good Soap The Woods, a z jakiegoś powodu nie przepadasz za balsamem z tej samej linii zapachowej – najlepiej będzie zestawić go z kosmetykiem innej marki o zbliżonej nucie bazoweji – np. balsamem Mr Bear Family Wilderness.

Zasada ta działa identycznie w przypadku wszystkich zapachów, nie tylko leśnych.

Jeśli szukasz olejku, który będzie pasował do Twojego balsamu, opartego w głównej mierze na paczuli – szukaj eliksiru, w którym paczula również będzie grała pierwsze skrzypce. Nie przejmuj się zupełnie tym, że będzie miała ona kilka cytrusowych dodatków lub nieco bardziej dymny zapach. Jeśli główną nutą danego olejku jest paczula, na pewno będzie się on świetnie komponował z Twoim obecnym balsamem, nadając mu nowego interesującego charakteru.

Zdaję sobie jednak sprawę z tego, że początki bywają trudne. Dlatego w kolejnej części cyklu o kosmetykach do brody przedstawiam kilka sprawdzonych połączeń zupełnie różnych eliksirów, które przetestowałem na swojej brodzie i które w 100% mogę polecić.

Podobał Ci się ten artykuł?

Zapisz się na newsletter, aby nie przegapić kolejnych wpisów.
Obiecuję zero spamu, zero reklam - same konkrety.