Mężczyzna stosujący odsiwiacz do włosów

Szukasz sprawdzonego sposobu, aby pozbyć się siwych włosów? Trafiłeś w 10! Bez względu na to, czy właśnie zauważyłeś na głowie pierwsze oznaki siwienia, czy zmagasz się z nimi od dłuższego czasu, w moim wpisie znajdziesz odpowiedź na to, jak wykopać siwiznę ze swojego życia na dobre.

Proponuję Ci dwie proste metody – z użyciem odsiwiacza do włosów albo farby. Obie opcje sprawią, że szybko i bez większego wysiłku ukryjesz siwe włosy w domowych warunkach. Poznaj różnice między dwoma produktami i dowiedz się, kiedy sięgnąć po farbę, a kiedy po odsiwiacz.

Odsiwiacz a farba do włosów męskich – różnice

Podstawowa i najważniejsza różnica między farbą a odsiwiaczem do włosów tkwi w sposobie działania obu produktów:

  • Odsiwiacze przywracają włosom naturalny odcień, biorąc na warsztat wyłącznie obszary włosów pokrytych siwizną. Dzięki temu całość nie wygląda sztucznie, a zmiana nie jest radykalna. 

Odsiwiacze do włosów dla mężczyzn

Odsiwiacze do włosów męskich

  • Farby do włosów męskich zapewniają z kolei widoczny, natychmiastowy efekt, który obejmuje całą fryzurę. Farbowanie zmienia kolor wszystkich włosów, pokrywając tym samym obszary z siwizną.

Farby do włosów męskich

farby do włosówZanim jednak zdecydujesz, czy wolisz naturalne odsiwianie, czy bardziej widoczną metamorfozę z użyciem farby, poznaj bliżej sposób działania obu kosmetyków do koloryzacji.

Odsiwiacz do włosów – działanie

Mężczyzna stosujący odsiwiacz do włosów

Tak jak wspomniałem wyżej, odsiwiacz do włosów męskich podejmuje akcję wyłącznie na obszarach pokrytych siwizną. Przywraca włosom ich naturalny odcień (zgodnie z wybranym kolorem na opakowaniu produktu), nie obejmując swoim zasięgiem pozostałych włosów.

Jak działa odsiwiacz do włosów w praktyce? Bardzo dyskretnie. Stopniowo odbudowuje pigment zawarty w strukturze włosa, co może potrwać od 2 do 3 dni. W tym czasie włosy ciemnieją i odzyskują swoją naturalną barwę, co dzieje się praktycznie niepostrzeżenie.

Cały proces korzystania z odsiwiacza jest daleki od sztuczności i bardzo skuteczny. Żeby cieszyć się zadowalającym efektem i uniknąć odrostów, warto powtarzać odsiwianie co kilka tygodni. Na szczęście za każdym razem możesz to robić we własnej łazience i bez niczyjej pomocy.

Jeśli chodzi o odcienie odsiwiaczy do włosów, nie musisz martwić się, że nie dopasujesz produktu do koloru swojej fryzury. Na rynku dostępne są kosmetyki odpowiednie do włosów w odcieniach blond, brązowym czy czarnym.

Jednym z takich produktów jest choćby odsiwiacz do włosów marki American Crew, dostępny w 4 odcieniach: Light, Medium Ash, Medium Natural i Dark. Kosmetyk nadaje włosom naturalny i zdrowy kolor, pozbywając się śladów siwienia. Efekty koloryzacji są trwałe i widoczne nawet przez 4 – 6 tygodni.

Odsiwiacz do włosów męskich American Crew

Innym odsiwiaczem, który polecam Ci do użytku w domowych warunkach, jest produkt marki Wella SP Men. Kosmetyk z serii Gradual Tone przywraca włosom ich prawdziwy kolor, bez ryzyka radykalnej zmiany. Dzięki praktycznemu dozownikowi, odsiwiacz idealnie sprawdza się w rękach niedoświadczonych użytkowników. 

Odsiwiacz do włosów męskich Wella SP MenFarba do włosów męskich – działanie

Mężczyzna stosujący farbę do włosów męskich

Nowoczesne farby do włosów męskich też pozwalają skutecznie ukryć siwiznę, jednak nie są tak dyskretne jak odsiwiacze. Koloryzację z użyciem farby przeprowadzisz na całych włosach, a zmianę zauważysz od razu po ich wyschnięciu.

Zanim zdecydujesz się na farbowanie, bardzo dobrze zapoznaj się z kolorem farby, po którą sięgasz. Na tym etapie możesz ustalić sam ze sobą, czy chcesz jedynie pogłębić swój naturalny odcień włosów, czy jednak skorzystasz z okazji i całkowicie zmienisz swój wygląd.

Farby do włosów męskich są praktycznie tak samo proste w użyciu jak odsiwiacze. I w tym przypadku również nie musisz prosić nikogo o pomoc. Bez problemu zafarbujesz całość zarówno krótkich, jak i dłuższych włosów w zaciszu swojej łazienki.

Farbowanie włosów to bardzo szybka sprawa – kilkanaście minut i gotowe. W przeciwieństwie do stosowania odsiwiacza, nie musisz więc czekać 2 – 3 dni na efekty. Od razu zobaczysz, jak Twoje włosy staną się odświeżone i wzbogacone o intensywny kolor. A co najważniejsze, bez oznak siwizny!

Wśród dostępnych farb do włosów męskich znajdziesz różne odcienie, które bez trudu dopasujesz do swojej fryzury. Zafarbujesz włosy na czarno, brązowo czy blond.

Świetną męską farbą do włosów męskich jest produkt Hair Color Cream od marki Cameleo. Farba jest dostępna w 4 odcieniach: jasnym, średnim, w ciemnym brązie i w czerni. Kosmetyk bez amoniaku nie pozostawia plam i jest prosty w użyciu. Można go stosować również na włosy brody.

Farba do włosów Cameleo

Farba do włosów męskich vs. odsiwiacz – PODSUMOWANIE 

Bez względu na to, czy dopiero znalazłeś na swojej głowie garść siwych włosów, czy męczysz się z nimi już od dłuższego czasu, wiesz już, jak skutecznie zatuszować ich obecność. Teraz możesz odsiwić lub zafarbować swoje włosy w kilka chwil – i to bez wychodzenia z domu.

Zanim jednak zabierzesz się do działania, zerknij jeszcze raz na najważniejsze różnice między dwoma produktami i wybierz kosmetyk idealny dla siebie:

Odsiwiacz do włosów:

  • działa stopniowo, odbudowując pigment w kolorze włosów w ciągu 2 – 3 dni;
  • przywraca odcień siwym włosom;
  • zapewni Ci w pełni naturalny efekt.

Farba do włosów:

  • gwarantuje trwałą zmianę koloru nie tylko siwych włosów;
  • pozwala pogłębić naturalny odcień włosów na całej głowie;
  • zapewnia widoczne efekty już po kilkunastu minutach.
5/5 - (2 votes)

Podobał Ci się ten artykuł?

Zapisz się na newsletter, aby nie przegapić kolejnych wpisów.
Obiecuję zero spamu, zero reklam - same konkrety.