Odsiwianie włosów męskich

Zauważyłeś właśnie pierwsze srebrne włosy na swojej skroni? A może już od dłuższego czasu walczysz z siwizną, ale brakuje Ci porządnego arsenału do stoczenia bitwy ostatecznej? Wbrew pozorom nie musisz od razu decydować się na radykalne farbowanie!

Proponuję Ci proste rozwiązanie – odsiwianie włosów, które wykonasz bez niczyjej pomocy i to w swojej własnej łazience. Cały proces zajmie Ci kilka minut, a efekt utrzyma się na Twoich włosach nawet przez kilka dobrych tygodni.

Jak działa odsiwianie włosów?

odsiwiacze do włosówOdsiwiacze do włosów

Proces odsiwiania to coś zupełnie innego niż farbowanie. Nie zmienia drastycznie koloru Twoich włosów i nie pozostawia efektu sztuczności. Nie musisz więc przejmować się, że nagle wszyscy zauważą totalną metamorfozę!

Odsiwiacze działają dyskretnie. W przeciwieństwie do farb i szamponów koloryzujących, kosmetyk do odsiwiania pokrywa tylko obszary z siwizną, a nie całe włosy. Przywraca siwym włosom ich naturalny odcień, ale robi to stopniowo…

Włosy po zastosowaniu odsiwiacza ciemnieją powoli przez kilka kolejnych dni od „zabiegu”. Możesz spodziewać się, że uzyskanie ostatecznego efektu może zająć nawet 2 – 3 dni. W tym czasie Twoje włosy odzyskują swoją barwę, a za wszystkim stoi odbudowa pigmentu w kolorze.

Odsiwianie włosów z pomocą dobrych kosmetyków zapewni Ci naturalny odcień fryzury nawet na kilka tygodni. Żeby jednak efekt nie przestawał Cię w pełni zadowalać, powtarzaj odsiwianie mniej więcej raz w miesiącu.

Czego używać do odsiwiania włosów? Aktualnie masz do dyspozycji całą masę odsiwiaczy, które praktycznie same przeprowadzą Cię przez cały proces. Kosmetyki różnią się odcieniami, dlatego bez żadnego problemu dopasujesz preparat do koloru swoich włosów.

Odsiwianie włosów – jakich kosmetyków używać?

W szybkim i bezproblemowym odsiwianiu włosów pomogą Ci specjalne preparaty, które nie tylko dokładnie pokrywają siwiznę, ale są też praktycznie banalne w obsłudze.

Oto 3 propozycje bardzo praktycznych kosmetyków:

Pierwszym produktem jest odsiwiacz do włosów American Crew Precision Blend, dostępny w kilku kolorach – m.in. blond, ciemny blond i czerń.

Odsiwiacz do włosów American CrewOdsiwiacz do włosów American Crew

Preparat pozwala ukryć pierwsze oznaki siwizny oraz siwe włosy w dużych ilościach. Odsiwianie przeprowadzisz dosłownie w 5 minut, a efekt będzie Ci towarzyszył nawet przez 4 – 6 tygodni.

Odsiwiacz musisz stosować razem z utleniaczem w proporcji 1:1. Mikstura obu produktów zapewni Ci preparat, którym szybko i bez problemów przykryjesz całą siwiznę.

Kolejnym kosmetykiem, który polecam Twojej uwadze, jest Delia Cameleo Men w dwóch odcieniach. Odsiwiacz do włosów przywróci naturalny kolor włosom brązowym i czarnym.

Odsiwiacz do włosów Cameleo Men

Odsiwiacz do włosów Delia Cameleo Men

Kosmetyk do odsiwiania włosów pozwoli Ci przyciemnić włosy, nawet jeśli siwizna pokrywa Twoją głowę w 80%. Podobnie jak w przypadku poprzedniego preparatu, brakiem siwych włosów będziesz cieszyć się nawet przez kilka tygodniu.

Opakowanie Cameleo Men obejmuje saszetkę z proszkiem odsiwiającym. Wystarczy, że połączysz go z wodą, a uzyskasz pastę odsiwiającą. W zestawie znajdziesz też balsam rewitalizujący włosy, który możesz zastosować zaraz po odsiwianiu.   

Ostatnią propozycją jest odsiwiacz Wella SP Men Gradual Tone, który potrafi zatuszować nawet 70% siwych włosów. Ten kosmetyk jest dostępnych w dwóch odcieniach do wyboru – brązowym i czarnym.

Odsiwiacz do włosów Wella

Odsiwiacz do włosów Wella SP Men

Odsiwiacz do włosów bardzo dobrze tuszuje zarówno pierwsze siwe włosy, jak i większe obszary siwizny. Może pokrywać nawet 70% siwych włosów. Kosmetyk zawiera witaminę C, dzięki czemu dodatkowo pielęgnuje włosy i dba o ich kondycję.

W zestawie Wella SP Men znajdziesz piankę koloryzującą w wybranym odcieniu, szczotkę do aplikacji odsiwiacza oraz szampon, którym szybko i wygodnie umyjesz włosy po całym „zabiegu”.

Jak odsiwić włosy w warunkach domowych?

Mężczyzna szukający siwych włosów

Każdy z powyższych kosmetyków do odsiwiania włosów pozwoli Ci przeprowadzić ten proces szybko i bez niczyjej pomocy. W efekcie będziesz cieszyć się naturalnym kolorem i odżywioną fryzurą, a co najważniejsze – na jakiś czas zapomnisz o siwych włosach!

Odsiwianie włosów zrealizujesz w kilku krokach. Użycie preparatu jest praktycznie tak samo łatwe jak stosowanie zwykłego szamponu. Pamiętaj jednak, że każdy kosmetyk różni się rodzajem preparatów i sposobem użycia.

Zanim zaczniesz stosować konkretny odsiwiacz, zapoznaj się z dokładnymi wskazówkami, które znajdziesz w szczegółowej instrukcji obsługi.

Z mojej strony możesz liczyć na listę uniwersalnych reguł, które warto wcielić w życie podczas procesu odsiwiania. Zrób to sam!

 1. Zanim otworzysz odsiwiacz, nałóż na ręce rękawiczki ochronne i dokładnie osłoń ubranie. W ten sposób zabezpieczysz się przed zabrudzeniami.
 2. Nanieś na dłonie niewielką ilość szamponu i dokładnie umyj włosy. Następnie osusz głowę ręcznikiem. Dużą część kosmetyków nałożysz na wilgotne włosy, jednak zwróć uwagę na zalecenia w instrukcji. Są też odsiwiacze, które możesz śmiało stosować na całkowicie suchych włosach.
 3. Postępując zgodnie z instrukcją obsługi przy opakowaniu kosmetyku, połącz potrzebne składniki (np. odsiwiacz z utleniaczem lub proszek z wodą w odpowiednich proporcjach), aby uzyskać miksturę do odsiwiania włosów.
 4. Nałóż gotowy preparat równomiernie na czyste i lekko osuszone włosy. Staraj się pokryć całą siwiznę, o której chcesz zapomnieć.
 5. Kosmetyk zawsze nakładaj najpierw na obszary pokryte siwizną, dopiero potem na resztę włosów.
 6. Pozostaw odsiwiacz na włosach na czas określony w instrukcji.
 7. Dokładnie umyj głowę, aby pozbyć się resztek kosmetyku. Zlewaj włosy wodą tak długo, aż woda stanie się całkowicie przezroczysta.
 8. W ostatnim kroku po prostu wysusz włosy z użyciem suszarki i stylizuj ulubioną fryzurę. Nie oczekuj jednak, że od razu Twoje włosy będą ciemniejsze niż zwykle. Efekt odsiwiania zauważysz po 2 – 3 dniach i będziesz cieszyć się eleganckim kolorem!

Dlaczego możesz potrzebować odsiwiania włosów?

Mężczyzna z siwymi włosami

Na koniec chciałbym jeszcze wspomnieć o tym, dlaczego w ogóle możesz potrzebować odsiwiacza do włosów. W praktyce spróbuję odpowiedzieć na pytanie – skąd w ogóle biorą się siwe włosy.

Istnieje kilka przyczyn siwienia włosów.

 • Pierwszą przyczyną jest sprawa fizjologiczna.
  W Twoim organizmie zachodzą naturalne zmiany, w wyniku których włosy zaczynają przybierać srebrną barwę. Najczęściej dotyka to 30- i 40-latków i jest to po prostu efekt starzenia. Objawy widać najczęściej na skroniach lub na czubku głowy.
 • Drugą przyczyną może być nadmierny stres, choroba lub wyniszczony organizm.
  Z tego względu potrzeba odsiwiania włosów może pojawić się nawet w młodym wieku. Niektórzy zauważają pierwsze siwe włosy tuż po 20. roku życia. Możesz się zdziwić, ale czasem srebrzysty odcień pojawia się nawet u dzieci. I taki stan nazywamy przedwczesnym siwieniem.
 • Siwienie włosów może też zależeć po prostu od genów.
  Jeśli Twój dziadek lub ojciec miał tendencję do posiadania siwych włosów, to i dla Ciebie może okazać się to nieuniknione.

Odsiwianie włosów w domu – podsumowanie

Odsiwianie włosów w domu

Sam widzisz – żeby pozbyć się głowy siwych włosów, nie musisz specjalnie umawiać wizyty u fryzjera czy decydować się na radykalne farbowane na sztuczny kolor.

Wystarczy, że wyposażysz się w jeden z dobrych odsiwiaczy do włosów, a samodzielnie zadbasz o to, żeby srebrne nitki zniknęły z Twojej skroni!

Na koniec jeszcze raz przypomnij sobie, dlaczego warto zdecydować się na odsiwianie włosów:

 • Odsiwianie to bardzo dyskretny proces, który w przeciwieństwie do farbowania, nie zwróci na Ciebie oczu wszystkich ludzi z Twojego otoczenia,
 • Twoje włosy ściemnieją naturalnie w ciągu 2 – 3 dni od odsiwiania,

Odsiwiacze są wręcz banalne w obsłudze. Wystarczy, że będziesz postępował zgodnie z instrukcją, a zmienisz swój wygląd bez niczyjej pomocy!

Źródła zdjęć: healthpigeon.com / spy.com / mensandbeauty.com

2/5 - (1 vote)

Podobał Ci się ten artykuł?

Zapisz się na newsletter, aby nie przegapić kolejnych wpisów.
Obiecuję zero spamu, zero reklam - same konkrety.