Distingushed Gentlemans Ride Motocykliści

Już 30. września, w niedzielę, w 650 miastach na całym świecie odbędzie się 7. edycja Distinguished Gentleman`s Ride.

Na ulice wyjedzie ponad 120.000 stylowo ubranych gentlemanów na swoich old schoolowych maszynach, wśród których nie zabraknie wielu Braci w Brodzie.

Wszystko po to, aby zwiększać świadomość na temat chorób, dotykających w głównym stopniu mężczyzn.

Czym jest Distinguished Gentleman`s Ride?

Distingushed Gentlemans Ride Inspiracja Don Daper

piepeburn.com

Distinguished Gentleman`s Ride to inicjatywa, która powstała w 2012 roku w Sydney. Mark Hawwa, zainspirowany zdjęciem Dona Drapera z serialu Mad Men, postanowił zebrać swoich towarzyszy z Sydney Cafe Racers i wyruszyć na przejażdżkę po ulicach australijskich miast.

Jednak, zamiast standardowych motocyklowych ubrań, postanowili oni ubrać się w swoje najlepsze garnitury, stylowe buty i krawaty.

Distingushed Gentlemans Ride Brodacz

realrider.com

Inicjatywa się przyjęła, ponieważ już w pierwszej edycji wydarzenia udział wzięło 2500 motocyklistów z ponad 64 miast, m.in. Cleveland, Houston, Minneapolis, Raleigh, Portland, Vancouver, Sydney, Melbourne, Newcastle, Perth, Gauteng, Paryża, Lizbony, Porto, Barcelony i Londynu.

Sukces wydarzenia skłonił Marka do wykorzystania Rajdu Stylowych Gentlemanów w słusznej sprawie i w ten oto sposób zrodził się pomysł wykorzystania Rajdu w celu zwiększania świadomości ludzi w kwestii chorób nowotworowych i psychicznych, dotykających głównie mężczyzn.

Jak wziąć udział w Distinguished Gentleman`s Ride?

Distingushed Gentlemans Ride Style

autoworld.com

Polskie edycje DGR odbywają się obecnie 4 miastach Polski: Warszawie, Wrocławiu, Krakowie i Łodzi. Natomiast zasady wzięcia udziału w przejażdżce są identyczne na całym świecie.

Po pierwsze – musisz być właścicielem klasycznego motocyklu, najlepiej z lat 50-tych lub maszyny, która swoim stylem nawiązuje do motocykli z epoki. W grę wchodzą wszystkie poniższe rodzaje maszyn: Cafe’ Racer, Bobber, Classic, Flat Tracker, Brat, Scrambler, Old School Chopper, Modern Classic.

Distingushed Gentlemans Ride Motory

philipwoodphotography.com

Po drugie – powinieneś zadbać o jak najbardziej stylowy wygląd. Tweedowe garnitury, jedwabne kamizelki, muchy, krawaty i skórzane rękawiczki są bardzo mile widziane.

Distingushed Gentlemans Ride Stylowy Gentleman

lucianoconsolini.myportfolio.com

Po trzecie – powinieneś przysłużyć się sprawie, czyli zadbać o to, aby razem z kompanami ze stylowej przejażdżki udało się Wam zebrać jak najwięcej pieniędzy i wesprzeć fundację Movember, która jest głównym charytatywnym partnerem akcji.

Jeśli masz ochotę, możesz też zarejestrować się na stronie https://www.gentlemansride.com, dzięki czemu każda zebrana złotówka zostanie dopisana do Twojego konta i będziesz mógł stanąć w szranki w kwestii zebranych środków z innymi stylowymi gentlemanami na całym świecie.

Na stronie znajdziesz tez mnóstwo wskazówek w kwestii stylowego ubioru, informację na temat historii DGR oraz inicjatywy, jaką wspiera.

Dlaczego warto wziąć udział w Distinguished Gentleman`s Ride?

Przede wszystkim, Rajd służy szczytnemu celowi, który na względzie powinien mieć każdy szanujący się mężczyzna.

Jeśli pomyśli się przez chwilę o tym, że 3 z 4 samobójstw to samobójstwa z udziałem mężczyzn, a ilość wystąpień raka prostaty wrosła w ciągu ostatnich 50 lat o 100%, wydarzenie zaczyna nabierać zupełnie innego wymiaru.

Abstrahując jednak od kwestii charytatywnych, Distinguished Gentleman`s Ride to przede wszystkim okazja do przeniesienia się w czasie, spędzenia niedzielnego popołudnia na swojej ulubionej maszynie, w najlepszych wyjściowych ciuchach i spotkania pozytywnie zakręconych ludzi.

A biorąc pod uwagę fakt, że Rajd jest również otwarty dla kobiet – kto wie, może wśród uczestników Twojego Rajdu uda Ci się odnaleźć równie urodziwą niewiastę, jak ta ze zdjęcia poniżej…

Distingushed Gentlemans Ride Kobieta

philipwoodphotography.com

 

Tytułowe zdjęcie pochodzi ze strony: lucianoconsolini.myportfolio.com

Podobał Ci się ten artykuł?

Zapisz się na newsletter, aby nie przegapić kolejnych wpisów.
Obiecuję zero spamu, zero reklam - same konkrety.